TOP

KYBEZ

Chcete mít šanci v boji s hackery? Aktuální hrozby představí HackerFest 2017

Letošní ročník největší IT konference u nás, HackerFestu, je jubilejní pátý. Tato konference se stala již tradičním místem setkávání IT profesionálů z firem se špičkovými odborníky na počítačovou bezpečnost od nás i ze zahraničí.
 

Zajištění bezpečnosti IT systémů se stále více podobá stíhacímu závodu – navíc na velmi dlouhou trať. Množství i variabilita útoků roste, útočníci nacházejí stále nové skuliny v zabezpečení systémů, aplikací i dat. Proto jsou na poli zajištění IT bezpečnosti stále důležitější komoditou vědomosti – přehled o aktuálních hrozbách, informace o objevené zranitelnosti používaných systémů, a především informace o tom, jak se aktuálním hrozbám bránit. Pokud chcete zjistit, co se právě teď děje v reálné praxi IT zabezpečení, rezervujte si v kalendáři 18. září. Pátý ročník HackerFestu nabídne přednášky předních tuzemských i zahraničních odborníků, například uznávané odbornice na IT bezpečnost Pauly Januskiewicz nebo zkušeného etického hackera Sandera Maase.

 

O jakých tématech bude řeč na HackerFestu 2017? Z přednášek vybíráme:
 

• Look Under The Hood: Bypassing Antimalware Tactics and Infrastructure Response Methods (Paula Januskiewicz) – je antivirus mrtvý, nebo jsme jen dospěli do stavu, kdy je třeba využívat více metod ochrany?

• Bezbranní ochránci (Ondřej Ševeček) – technologie jako Credential Guard a Shielded VMs nikoho neochrání, pokud cpe citlivá data, kam nepatří a dělá další hlouposti. Proto důležitější než technologie je správné nastavení procesů.

• Chytni si svého hackera (William Ischanoe) – prevence je lepší než léčba a chytit hackera před útokem je vždycky jednodušší, než hledat, co nadělal za paseku. Účastníci se dozvědí, jak pomocí honeypotu a sledování útočníků v reálném čase odhalit napadené počítače nebo přímo vetřelce ve vnitřním prostředí.

• Příběh o webové stránce a interní síti (Roman Kümmel) – může nevinná návštěva webové stránky ohrozit bezpečnost firmy? A je to jen záležitost neaktualizovaných starých prohlížečů?

• Man in the browser – při klientských a spearhead útocích jsou prohlížeč a jeho komponenty ideálním cílem hackerů. Následky takového útoku mohou být značně devastující, jejich zjistitelnost a následný tracking útočníka problematické. Součástí přednášky bude i praktická ukázka útoku proti uživateli.

Po pondělní konferenci budou v úterý 19. září následovat další dvě akce: tradiční workshop – tentokrát na téma PowerShellu s Michaelem Grafnetterem, a především Security Day – seminář Pauly Januskiewicz zaměřený na 360° penetrační testování.

Podrobné informace o konferenci a přednášejících, workshopu i semináři najdete na http://www.hackerfest.cz.