TOP

KYBEZ

ČT 24: Vzdělávací videospoty se snaží ochránit seniory v projektu Kraje pro bezpečný internet

Středočeský kraj jako součást projektu Kraje pro bezpečný internet nechal natočit vzdělávací videospoty, které jsou doplněny o příručku Senior v kyberprostoru. Informovala o tom Česká televize. K danému tématu se vyjádřil i Jan Dienstbier, odborník na kybernetickou bezpečnost z GORDICu. 

Videospoty byly v minulosti cíleny na osvětu kybernetické bezpečnosti u mladistvých, nyní se zaměřují na seniory. Právě ti se stávají častějším terčem kyberzločinců. „Senioři jsou v tomto ohledu často opomíjeni. Cílovou skupinu u většiny školení, zaměřených na kybernetickou bezpečnost, tvoří především studenti, firmy a veřejná správa“, říká Jan Dienstbier z GORDICu.

Senioři se díky videím naučí například jak krok po kroku založit internetové bankovnictví, jak bezpečně skypovat, jak si můžou porovnat ceny zboží nabízeného na internetu nebo jak bezpečně nainstalovat aplikaci do chytrého telefonu. Dále videa poukazují na novodobé praktiky kyberzločinců, na které by si měly dát pozor. Jedná se například o podvodné e-maily. 

 

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/