TOP

KYBEZ

Na ISSS jsme představili nový analytický nástroj KYBEZ BEAN

V úterý 4. dubna skončil jubilejní dvacátý ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě. Na konferenci, která  se zaměřuje na reformu veřejné správy, rozvoj e-governmentu a informatizaci společnosti, se setkali  vrcholní politici, ministři a šéfové státních úřadů se stovkami zástupců měst a obcí, informatiky krajských či městských úřadů, odborníci na informatizaci veřejné správy i vysocí manažeři dodavatelských firem. Do dvoudenního programu přispěl také KYBEZ, kterému patřily hned dva příspěvky.

Druhý den konference ISSS patřil kybernetické bezpečnosti. Jan Dienstbier společně s Janem Heislerem představili platformu KYBEZ a partnerský program. Dále se Jan Dienstbier zmínil o produktu GORDICu – DRMS, který splňuje požadavky Zákona o kybernetické bezpečnosti.

Jako druhý příspěvek v kybernetickém bloku  představil Michal Řezáč společně s Vojtěchem Hvězdou bezpečnostní analytický nástroj KYBEZ BEAN.Pomocí nástroje BEAN, který můžete najít v hlavním navigačním menu tohoto webu, si může každý ověřit úroveň bezpečnosti v dané organizaci. Nástroj je v podobě dotazníku, který se skládá z 25 otázek, kdy po jeho vyplnění nastává vyhodnocení odpovědí a následné doporučení na zlepšení. Analytický nástroj KYBEZ BEAN řeší také otázku evropského nařízení o ochraně osobních údajů tzv. GDPR, pro kterou je připravena speciální samostatná analýza.

Pokud vás tento bezpečností analytický nástroj zaujal, můžete si ho bezplatně vyzkoušet na tomto odkazu: https://kybez.cz/bean nebo si můžete načíst QR kód níže.

 

 

 

Fotogalerii z konference ISSS 2017 naleznete zde: https://www.isss.cz/list/photo