TOP

KYBEZ

Brno plánuje výstavbu nových datových center a kybernetického centra

Vedení Brna chce sjednotit veškerá datová centra městských podniků a institucí do jednoho místa. A zároveň vybudovat kybernetické centrum, které by dohlíženo na organizace města. 

 

 

Nyní město disponuje několika menšími datovými centry na různých místech. Taktéž městské podniky zajišťující hromadnou dopravu či odvoz odpadu využívají svá vlastní centra. Magistrát by ale chtěl mít vše na jednom místě. Nová, velká datová centra by měla vzniknout v městském podniku Technické sítě Brno. Prvních datové centrum by aktivně spravovalo veškerá data, druhé by sloužilo pro jejich zálohování. 

Vedení města plánuje vybudovat i nové centrum kybernetické bezpečnosti. Centrum by mělo dohlížet na bezpečnost informačních technologií městských organizací. Odhadovaná cena na vybudování kybernetického centra činí téměř 150 milionů korun. Magistrát by na stavbu kybernetického centra rád získal peníze z evropských fondů. Ovšem nejprve nechá  zpracovat studii proveditelnosti, aby zjistil, zda se tato investice vůbec vyplatí. 

 

Zdroj: www.lupa.cz