TOP

KYBEZ

Izraelští odborníci vystoupili v Poslanecké sněmovně

Ve čtvrtek 7. dubna se v Poslanecké sněmovně PČR uskutečnil odborný seminář na téma „Národní kybernetická bezpečnost v praxi“ s podtitulem „efektivní využívání kybernetické bezpečnosti v Izraeli“.

Jedním ze států, který se zajištění kybernetické bezpečnosti již delší dobu věnuje a tvoří absolutní špičku v této oblasti, je Izrael. Právě praktické zkušenosti s vývojem kybernetické bezpečnosti v Izraeli, její současný stav i strategie do budoucna nám mohou pomoci stát se jedním z předních evropských lídrů této oblasti. Jak sami izraelští hosté konstatovali, přínosy mohou být nejen bezpečnostní, ale i ekonomické a vzdělanostní.

Z hostů pohovořil Brig. Generál Doron Tamir (Ret.), který byl náčelníkem vojenské rozvědky a zakladatelem Izraelského národního kybernetického úřadu (INCB). Zde řídil bezpečnostní sektor a sektor pro mezinárodní spolupráci. Kromě něj za izraelskou stranu přednášel a diskutoval například výkoný ředitel firmy CSG Asaf Tamir.   

Za českou stranu vystoupil například ředitel Národního centra kybernetického bezpečnosti Vladimír Rohel, členové výboru pro bezpečnost PS PČR Bohuslav Chalupa a Martin Lank, generální ředitel společnosti GORDIC Jaromír Řezáč nebo technický garant platformy KYBEZ Jan Diensbier. 

(aktualizujeme).