TOP

KYBEZ

Jak na korona safe setkávání o vánocích.

Tahle zdlouhavá doba je těžká pro nás pro všechny. Stále se s našimi milovanými nesmíme nebo nechceme pro jejich bezpečí vidět. A tak k nám přichází náš oblíbený online svět a jeho vychytávky. Vidět se s někým 100 km daleko? Žádný problém. Popřání prababičce hezké vánoce bez bacilů? Žádný problém. No, i když pár problémů by se mohlo najít. Jak jim předejít?

 

Používání starých dobrých klasik

Teď nemáme na mysli Nokiu 5110. Umí váš dědeček používat počítač? Stačí stáhnout skype či dokoupit webkameru. Umí vaše teta chatovat na messengeru? Stačí ukázat možnost kliknutí na ikonku kamery. Mají vnoučata tablet? Pak už jste pár krůčků od společného sdíleného štědrovečerního callu.

 

Jděte do ověřených aplikací

Skype. I když si myslíte, že tomuhle starému dobrému kamarádovi už odbilo, stále poslouží, ne? Stačí registrace, má jednoduché použití, a i když kvalita hovorů není úplně nejlepší, pár čtverečků přeci přežijeme. Microsoft Teams. Tahle novinka ovládla celou korona situaci. Videohovory, chaty.. pro jednorázové použití však může být nástroj až moc komplexní. Cisco Webex. Další ze spolehlivých služeb. Nabízí hovory, sdílení souborů či sdílení obrazovky. Můžete se tak na Popelku dívat všichni společně. Nevybrali jste ani jeden? Google Meet, Whereby, Zoom, Facebook Messenger hovory .. a teď?

 

Často jsme zvyklí, že elektronika a internet spíše vánoce kazí. Co kdybychom ale se odprostili od toho negativního a použili to pro změnu k něčemu dobrému?