Kolik vás může stát takový (nepřipravený) zaměstnanec?
Dali byste za své zaměstnance ruku do ohně? A dali by vaši zaměstnanci ruku do ohně za své vědomosti o kyberbezpečnosti? Pokud jste si na obě otázky odpověděli ano, doporučujeme i přes to zůstat ostražití. Člověk je jen člověk. Nechceme strašit, ale často se už technologie staví před člověka. Jak tedy udělat maximum pro zabezpečení své vlastní firmy?
Proč je každý jeden zaměstnanec odpovědný za chod organizace
Vaše firma se skládá z různých oblastí. A ať už zaměstnanec tvoří hlavní linii či je řadovým zaměstnancem a má přístup k úplnému minimu, může být důsledkem katastrofy. Pohřbít vaši firmu může tedy jak ředitel, tak i paní uklízečka, připojující se k vašemu společnému pracovnímu počítači.
Digitalizace přináší možnost ukládání jakýchkoli dat online.
To znamená i hrozbu odcizení jakýchkoli dat online. Ať už jste malá či velká firma, stojíte v hledáčku kybernetických útočníků. Je to taková ruleta. Vy nebo někdo jiný. Která odvětví se však potýkají s útoky nejvíce? Jsou to hlavně zdravotní instituce a vládní organizace.
Podobám útoku jsme se již mnohokrát věnovali, pojem ransomware, spyware či phishing by vám tedy neměl být cizí. I kdyby jejich dopad měl být minimální a vy nepřišli o žádná data či vás nestály peníze, budou vás stát čas. A kdo má prostor řešit takové problémy, když se má soustředit na chod organizace.
Jak toto riziko minimalizovat? Proškolením zaměstnanců.
Každý jeden zaměstnanec vám za to stojí. Vložte do něj čas a on vám to vrátí.