TOP

KYBEZ

Opravdu nás Facebook poslouchá, nebo je to jen další z konspiračních teorií?

 

Byli jsme svědky již mnoha diskuzí, při kterých jsme byli přesvědčováni, že každé naše slovo Facebook, Google, či jiná aplikace slyší.

Jsou ale lidé tohoto názoru pouze paranoidní nebo je tomu skutečně tak?

 

Proč si to lidé vlastně myslí?

Každému z Vás se určitě někdy stalo, že mluvil o nějaké věci, co zrovna potřeboval nebo chtěl, a z čista jasna se zrovna reklama

na tu věc objevila na jeho oblíbené sociální síti. Tuto věc jste nikdy předtím nehledal, a tak jediné možné vysvětlení je odposlech.

Přišlo se tedy s teorií, že Facebook používá mikrofon telefonu k poslechu konverzací a využívá jej k cíleným reklamám.

 

Co na to říká Facebook? 

„Facebook nepoužívá Vaše mikrofony v telefonech k odposlechu a následnému „podstrkávání“ cílených reklam.“

„Některé nedávné články naznačují, že musíme poslouchat konverzace lidí, abychom jim mohli zobrazovat příslušné reklamy, což není pravda.“

 

Názor odborníků na kybernetickou bezpečnost je takový, že Facebook je veřejná firma, která by se nevystavovala tak velkému riziku a nevydala by se

tak nemorální cestou. Nemluvě o obrovském množství uživatelů a jejich dat, kde by bylo nahrávání každého z nich velmi náročné. Telefony by musely konstantně odesílat obrovské množství dat.

 

Proběhlo dokonce několik testů, zda tomu tak opravdu je. Do místnosti byly umístěny 2 telefony a 3 dny se do reproduktorů pouštěl nespočet reklam na psí granule. Poté proběhlo vyhodnocení experimentu, zda se v aplikacích objevují reklamy se zmíněnou tématikou. Nic se ale nepotvrdilo.

 

 

Facebook se poslední dobou stal velkým hráčem ve sběru osobních dat. Ví, co děláte, jaké stránky navštěvujete, kde se nacházíte, nebo s kým se například stýkáte.

Ví vlastně daleko víc, než si dokážete představit. To mu pak stačí k tomu, aby Vám naservíroval přímo pod nos věci, které si často myslíme, že jsou pouze v naší hlavě.

Zdroj: https://www.thesun.co.uk 

 

Mohlo by se Vám líbit: