TOP

KYBEZ

Road Show My a naše bezpečnost v Olomouci

V úterý 5. září jsme se zúčastnili dalšího kola projektu Road Show My a naše bezpečnost, která se uskutečnila v prostorách Výstaviště Flora Olomouc. Akce proběhla za účasti mnoha významných osobností a expertů, mezi něž patřili například hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář nebo náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta.

Akci zahájil hejtman Ladislav Okleštěk symbolickou minutou ticha za oběti ničivých povodní roku 1997. Celé setkání provázela hlavní čtyři diskuzní témata: povodně a sucho, kybernetická bezpečnost, bezpečnost obyvatel a role průmyslu, vědy a výzkumu jako součást bezpečnosti regionu.

 

Všichni účastníci se jednoznačně shodli, že kybernetickou bezpečnost je třeba nepodceňovat a klást na její dodržování důraz. Například armádní generál Josef Bečvář řekl: „Pro armádu je kybernetická obrana důležitým tématem. Koneckonců kybernetická dimenze byla na summitu NATO ve Varšavě prohlášena za novou operační doménu, ve které lze dosáhnout jak velká vítězství, tak i utrpět zcela fatální porážky. Znamená to nejen nutnost zajištění běžného mírového života a bezpečnosti našich systémů, ale i krizových stavů a kyberbezpečnosti v rámci aliančních vazeb.“

Velkým tématem v rámci kyberbezpečnosti je samotná kontrola a ochrana dat, osobních údajů a legislativních opatření. Náš odborník Kamil Virág na KYBEZ zdůraznil, že GORDIC se zabývá kybernetickou bezpečností a nabízí bezpečností analýzy, audity, návrhy řešení, jak kybernetickou bezpečnost zajistit a poté nastavit. Díky analytické službě KYBEZ BEAN si firmy mohou nezávazně vyzkoušet, jak na tom s kybernetickou bezpečností jsou.

 

Další kolo Road Show se uskuteční 26. září v Karlovarském kraji, konkrétně v Městském domě kultury v Sokolově. Vstup je volný, na setkání se neváhejte přihlásit zde.

Více informací o Road Show v Olomouci se dozvíte zde.