TOP

KYBEZ

Izraelská technologie bez kompromisů

Kombinace „obrněného“ Androidu, šifrování hovorů, vzdálené správy a robustního MDM/EMM.

Bezpečnost mobilních zařízení není jen o jednoduché správě. Trh si především žádá ucelené řešení kombinující nejen enterprise mobile management, ale zároveň dovolující vzdálenou správu podobnou jako na PC, šifrované mobilní hlasové spojení, které nelze odposlouchávat, a to vše na nejlépe na vytvrzeném operačním systému.

Specialista na mobilní bezpečnost

Přesně tímto směrem se vydala izraelská firma Communitake, specialista na mobilní bezpečnost. Pokud má reseller zákazníky, kteří kladou důraz na soukromí při používání mobilního telefonu, chce ideálně ušetřit na správě mobilních zařízení, s tím že na dálku uvidí, co klient dělá špatně, a vy jej můžete na dálku navést nebo přímo za něj problém vyřešit. Že takové řešení v jedné robustní MDM správě neexistuje? Naopak: Communitake umí přesně toto. Reseller získá nejen nové zákazníky a k tomu navíc drahocenný čas a bezpečí. A jak to funguje? Pojďme si vše rozebrat v následujících otázkách.

Co je nejvíce opomíjené při správě mobilních zařízení?

Nejvíce opomíjenou je především vzdálená správa těchto koncových zařízení. Na co jsme zvyklí ze světa desktopů, notebooků, ale i serverů přes vzdálenou správu, například RDP, u většiny MDM řešení chybí. Pokud nevidíme, co se uživateli děje, je těžké efektivně spravovat mobilní zařízení v terénu. Vede to ke snížené efektivitě správy a zvýšeným nákladům. Communitake přináší v modulu Care příjemnou peer2peer správu a zároveň i centrální helpdesk, kde řešitel po potvrzení uživatelem vidí jeho mobilní obrazovku a může mu tak pomoci přímo v terénu vyřešit rychle jeho problém.

Existuje nějaká možnost automaticky detekovat hrozby a výkonnostní problémy na mobilních přístrojích?

Ano díky Communitake Device Care je možné monitorovat mobilní operační systém, a v reálném čase tak řešit proaktivně veškeré výkonnostní a bezpečnostní problémy. Samotný mobil je mnohem bezpečnější s rychlejší odezvou.

Jak jinak dovedete ušetřit lidské zdroje při správě mobilních zařízení?

Další možností je použití self service portálu kombinovaného se znalostní databází, kde si uživatel může najít řešení problému sám, a dokonce spustit automatický skript k vyřešení problému, nemusí zbytečně zatěžovat vaše drahocenné lidské zdroje na helpdesku.

Který mobilní operační systém je nejvíce „děravý“? A jak jej zabezpečit?

Nejvíce proděravěný je bezesporu operační systém Android – a proto je potřeba jej zatvrdit (použít Hardened OS) a zároveň je potřeba zamezit v bezpečných provozech neotestovaným aplikacím, aby se mohly nainstalovat. Zamezíme tomu tak, že použijeme explicitně enterprise App Store, jenž obsahuje pouze otestované aplikace a zakážeme Google Play.

Jakým způsobem funguje bezpečný přenos hlasu?

Samotný GSM přenos šifrovat nelze. A proto Communitake zprostředkovává bezpečně šifrované hovory přes datový přenos, který používá šifrování AES 256 včetně šifrování samotných klíčů. Zprostředkované hovory tečou přímo peer2peer mezi účastníky hovorů. Získáte tak