TOP

KYBEZ

Jak být safe #NaDovolene

Vzitím volna z práce si bohužel nevezmete volno od hrozeb počítačové kriminality. Můžete se však řídit jednoduchými tipy, abyste zůstali v bezpečí i na cestách.

 

Vyhněte se free wifi

Přestože připojení k bezplatné veřejné wifi zní vždy lákavě, je často nebezpečné a může hackerům poskytnout vaše zařízení s osobními údaji. Pří připojení tedy raději použijte VPN nebo hotspot z mobilního telefonu.

 

 

 

Zakažte na svých zařízeních automatické připojení

Pokud se váš telefon nebo tablet automaticky připojuje k bezdrátovým sítím nebo zařízením Bluetooth, deaktivujte tyto funkce a připojte se ručně pouze tehdy, když potřebujete.

 

 

 

Zabezpečte svá zařízení

Sledujte svůj notebook, smartphone, tablet, dokonce i příslušenství jako jsou USB disky – zejména na cestách nenechávejte svá zařízení na veřejných místech bez dozoru.

 

 

 

Vyhněte se veřejným počítačům

Pokud využíváte počítače v hotelových či obchodních centrech a na jiných místech, kde nabízejí sdílené systémy, vyhněte se nákupům nebo přihlašováním do emailu. Nevíte, zda jsou systémy aktuální s nejnovějším bezpečnostním softwarem nebo zda jsou počítače bezpečné.

 

 

 

 

Odkaz: https://it.nc.gov/resources/cybersecurity-risk-management/cybersecurenc/tips/holidays#safety-tips-while-traveling

 

 

Dále čtěte: