TOP

KYBEZ

První akce svého druhu: Hackathon v České republice

Je možné, aby si stát pozval na pomoc s inovacemi hackery? Český telekomunikační úřad chce ve spojení s americkým operátorem AT&T ukázat, že „hacknout“ není sprosté slovo. V Praze proto v pátek a sobotu proběhne akce zvaná hackathon, jejímž cílem je podpořit inovace a podnikání napříč regionem V4.

CTU a AT&T V4 Hackathon je první akce svého druhu v České republice. Do pražského hotelu Pyramida se proto sjedou profesionální i amatérští programátoři ze zemí Visegradské čtyřky, aby zde za pomoci nástrojů a poradenství AT&T a dalších partnerů akce, jako jsou fondy Credo Ventures a Y Soft Venterus, předvedli, co umí a poprali se o finanční a další výhry.

Zájem ale projevili i nadšenci z dalších zemí, například Itálie. ČTÚ jim tak podle svých slov v účasti rozhodně bránit nebude. Úkolem je během 24 hodin vytvořit mobilní aplikaci v jedné ze čtyř soutěžních kategorií: chytrá města (zefektivnění městských služeb, jako parkování, řízení zdrojů či společenského prostředí), vzdělávání (zefektivnění učení dětí doma nebo ve škole), otevřená data (využívání dat správní správy) a speciální cena pro ty, kdo aplikaci nechají volně k užívání a úpravám pro další vývojáře.

Vítězové napříč kategoriemi si mezi sebe rozdělí částku 15 tisíc dolarů, v přepočtu přes 350 tisíc korun. Další cenou pak bude odborný mentoring online Nanodegree courses v hodnotě 10 tisíc dolarů, vítězové pak získají také koučink od již zmíněných partnerů CZ.NIC, Credo Ventures, and Y soft Ventures.

„Chceme hlavně inspirovat a povzbudit datové vývojáře k inovacím. Účastníci akce budou mít příležitost získat zcela nové vědomosti a zkušenosti v oblasti Internetu věcí. Jsme proto pyšní, že budeme sponzory našeho prvního Hackathonu v České republice pořádaného společně s ČTÚ“, uvedl šéf AT&T pro Evropu Střední východ a Afriku John Vladimir Slamecka.

Odkaz na celý článek naleznete zde: www.byznys.lidovky.cz

Zdroj: LN