TOP

KYBEZ

SCU: nová posila pro kybernetickou bezpečnost aut

Na frankfurtském autosalonu došlo k představením nové Bezpečností komunikační jednotky (SCU) pro automobily. 

Moderní chytré technologie neodmyslitelně patří k výbavě nových aut. Ačkoliv díky nim dochází k celé řadě zlepšení diagnostiky i ovládání vozidla, nesou s sebou i bezpečnostní riziko. Část z nich se dá ovládat na dálku, což přitahuje pozornost zločinců. Situaci ani nepomáhá zvyšující se počet různých dalších stran, které vyvíjí své vlastní systémy pro lepší ovládání či servis vozidel. 

 

Společnosti Kaspersky Lab a AVL Software and Functions vytvořily SCU, aby zabránily napadení systému vozidel třetí stranou a zvýšily tak kybernetickou bezpečnost automobilu.
SCU se chová jako bezpečnostní brána pro odchozí a příchozí komunikaci. Nebere ohled na systémy třetích stran či jiné zabudované systémy. Cílem CSU je zajistit bezpečnou komunikaci v rámci sítě automobilu a oddělit jednotlivé systémové struktury tak, aby mezi nimi nedocházelo ke nežádoucímu kontaktu. 

Jako základ pro fungování celé jednotky slouží systém společnosti Kaspersky Lab jako KasperskyOS a Kaspersky Security System. Prototyp CSU se nyní implementuje do struktury ARMv7 a doporučuje se 128 MB paměť RAM a IOMMU.
Díky této platformě se může systém modifikovat pro potřeby jednotlivých automobilek.  Obě společnosti si od CSU slibují, že zajistí vlastníkům aut převahu nad zloději a dalšími zločinci, kteří by chtěli zneužít chytré technologie vozidel k vlastnímu prospěchu. 

 

Zdroj: https://www.motormix.cz/