TOP

KYBEZ

Praha se v říjnu stane centrem světové bezpečnosti

 

Ve dnech 17. – 21. října 2016 se na pražském Výstavišti uskuteční mezinárodní veletrh s třicetiletou tradicí Future Forces Forum. Praha se tak v těchto dnech stane epicentrem setkání domácích i světových špiček v oblasti obrany a bezpečnosti.

Na akci, která má podpořit efektivní spolupráci orgánů státní správy a samosprávy, českého průmyslu, vědy, výzkumu a vzdělávání v této oblasti, přijede více než 1500 odborníků. Jedná se zejména o zástupce ozbrojených složek (armáda, policie, celníci, vězeňská služba) a záchranných složek (hasiči, záchranné zdravotnické služby). Mezi zúčastněnými budou také zástupci akvizičních center, vysocí představitelé ozbrojených složek nebo projektoví manažeři z více než 45 zemí.

V rámci tohoto projektu budou prezentovány nejen potřeby ozbrojených složek jednotlivých zúčastněných zemí, ale i potřeby mezinárodních obranných a bezpečnostních organizací. Hlavní pozici národní prezentace bude mít Armáda ČR společně s Univerzitou obrany, Policie ČR, Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, Celní správa ČR a Vězeňská služba ČR, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu a to jak v průběhu odborných programů, tak během výstavy.

Mezi významné účastníky veletrhu z ČR bezesporu patří ministr obrany Martin Stropnický, náměstek ministerstva obrany Tomáš Kuchta, první zástupce náčelníka Generálního štábu Jiří Baloun, ředitel sekce rozvoje a plánování schopností ministerstva obrany Pavel Adam, ředitel sekce podpory AČR Jaromír Zůna či národní představitel sekce vyzbrojování v NATO Richard Mácha.

Hlavní témata expertního programu jsou následující:

  • Voják budoucnosti (zahrnuje také projekty vybavení speciálních jednotek policie apod.)
  • Obrana a ochrana před zbraněmi hromadného ničení (ZHN)
  • Bezpilotní, autonomní a robotické systémy
  • Logistické schopnosti a s tím související technologie a služby
  • Zdravotnická služba, polní medicína a zdravotnická protiopatření v oblasti ZHN
  • Geografická, hydrologická a meteorologická podpora národní obrany a krizového řízení, Globální navigační satelitní systémy (GNSS)
  • Kybernetická obrana a bezpečnost

Další informace naleznete na webových stránkách veletrhu: http://www.future-forces-forum.com