TOP

KYBEZ

TOP 5 nejlépe placených pozicí v IT

Najít slušnou práci, která vás bude bavit a ještě bude dobře finančně ohodnocena je v dnešní době oříšek. Možná ho za vás ale můžeme rozlousknout. Že se IT stále a stále rozrůstá není tajemstvím. Vyvíjí se do všech směrů a proniká do všech oblastí. Napadá vás nějaká část ve vašem životě, která by nebyla spojená s připojením k internetu či vaším chytrým zařízením?

 

Online svět už nás jen tak neopustí. A my se jen tak nepustíme jeho. Co být takhle jeho součástí? Máme pro vás top 5 placených pozic v oblasti IT.

 

Ředitel IT

Jako ředitel IT bude vaší hlavní prioritou stanovení strategických vizí a formulování systémových požadavků organizace. Budete analyzovat nové trendy a spolehlivost a výkonnost informačních systémů. Komunikační a prezentační dovednosti nebo komplexní myšlení a kritický pohled by na této pozici neměl chybět.

 

IT manažer

IT manažer má jednoduše řečeno na starost chod celého informačního systému, čili shromažďování, sdělování a zpracování dat. Obstarávat může i školení celé firmy či být nápomocný při tvorbě rozpočtu. Jako manažer by měl být člověk cílevědomý, kreativní a dynamický.

 

Architekt bezpečnostní struktury

Na pozici architekta bezpečnostní infrastruktury budete mít výrazný vliv na to, jak bude vypadat prostředí provozu informačních systémů. Podílet se budete na designu prostředí, výběru patřičných technologií. Neměl by chybět zájem o rozvoj, analytické schopnosti či prezentační dovednosti.

 

Manažer/ředitel SW vývoje

Vedoucí vývoje dohlíží na vývoj softwaru uskutečněný jeho týmem. Určuje priority, produkty a nástroje, které budou použity. Jeho úkolem je i motivace jednotlivých členů v týmu. Schopnost vést a rozvíjet zaměstnance je samozřejmostí.

 

SW architekt

Pracovní náplň SW architekta bude zahrnovat návrhy logického a fyzického řešení, používání analytických nástrojů a ovládání metodologie vývoje aplikací. Je zde potřeba vysoká míra profesionální samostatnosti.

 

 

Kterou pozici jste vybrali Vy?