TOP

KYBEZ

VUT v Brně otevře obor pro kybernetickou bezpečnost

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií na Vysokém učení technickém v Brně (VUT FEKT) spustí samostatný studijní obor zabývající se kybernetickou bezpečností. Bude se jmenovat Informační bezpečnost a první semestr začne už letos na podzim. Prozatím půjde o bakalářské studium, VUT nicméně řeší případné navazující studium.

Brněnská technická univerzita na novém mezioborovém studiu bude spolupracovat se sousední právnickou fakultou Masarykovy univerzity. Garantem bude VUT, studenti nicméně budou na některé přednášky docházet na práva. „Věříme, že jsme našli prostor na trhu. Podobný obor studia zatím v Česku nikdo jiný nenabízí,“ říká pro E15.cz vedoucí ústavu telekomunikací Jiří Mišurec. Ten mimo jiné počítá s tím, že nový obor zvládne pojmout až stovku studentů a v budoucnu by neměl být problém s dalším navyšováním. Přihlášky na školu je možné podávat pouze do konce března.

Alokace bezpečnostního oboru do Brna se jeví jako dobrá volba. V této oblasti se celá oblast rychle rozvíjí a VUT může spolupracovat se sousedícími firmami. Na elektrotechnické fakultě rovněž disponují zařízení na testování DDoS útoků. Škola díky tomu získává „zakázky“ od různých firem. Studenti se tak mohou podílet na reálných projektech, třeba ve formě bakalářské práce. 

Zdroj: e-svet.e15.cz, foto: http://inving.cz/vut-fekt/